سال جهش تولید

اقدامات شهرداری اصفهان به منظور  مقابله با حوادث احتمالی سیلاب و آبگرفتگی

 

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان به ضرورت ایجاد و ارتقاء آمادگی شهرداری اصفهان  برای مقابله با حوادث احتمالی سیلاب به منظور پیشگیری پرداخت و گفت: آمادگی و مقابله با وقوع احتمالی سیلاب و انجام اقدامات لازم در خصوص آبگرفتگی و روان آب ها از جمله موارد قابل اهمیت و مورد توجه مدیریت شهری بوده است که تا کنون به خوبی انجام شده و یا در حال پیگیری می باشد که تا حصول نتیجه و عملیاتی شدن ادامه خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری اصفهان حسین امیری با اشاره به لزوم آمادگی‌ در برابر سیلاب‌های احتمالی اظهار داشت: حفظ سلامت شهروندان و همچنین آمادگی در مقابل حوادث غیر مترقیه از اولویت های شهرداری اصفهان بوده و تا کنون اقدامات مناسبی صورت پذیرفته است.

معاون شهردار اصفهان و رئیس هیئت مدیر سازمان آتش نشانی به برخی از اقدامات صورت گرفته توسط این سازمان به منظور مقابله با حوادث احتمالی سیلاب اشاره کرد و گفت:  تست و آماده نمودن تجهیزات امداد و نجات در آب از جمله انواع قایق های جیمینی و لگنی ،تجهیزات غواصی و نجات غریق ،خودروهای امداد نجات غواصی به صورت دوره ایی در حال انجام می باشد و در این راستا مانورهای عملیاتی مختلفی صورت گرفته است.

وی تربیت و ارتقاء نیروهای غواص و ناجی غریق را بسیار حائز اهمیت دانست و تاکید کرد: وجود نیروهای متخصص و حرفه ایی که با توانایی مناسب برای انجام عملیات های درون و برون شهری آماده باشند از اصول اولیه آمادگی در برابر خطرات می باشد که از این بابت آتش نشانی اصفهان از نیروهای پرتوان و خبره بهره مند می باشد و تا کنون عملیات های امداد و نجات بسیاری را در برخی از استانهای دچار بحران با موفقیت به ثمر رسانده اند.

حسین امیری به انجام گشت های شناسایی منظم و دوره ای جهت شناسایی مناطق نا ایمن و پرخطر  اشاره کرد و افزود: حاشیه و بستر رودخانه و کانال های آب  توسط اکیپ های غواصی ایستگاه ها ی آتش نشانی بصورت دوره ایی مورد بررسی قرار می گیرد و انعکاس و گزارش  موارد به مسئولین مربوطه به منظور رفع خطر های احتمالی داده می شود.

معاون شهردار اصفهان لزوم آموزش مداوم را ضروری دانست و گفت: آموزش پرسنل مخصوصا نیروهای جدید جهت کار با انواع تجهیزات آبکشی و سیلاب ، چک و بازدید جهت آماده بکار بودن کلیه موتور پمپ ها ،کف کش ها و هوزهای انتقال آب بصورت کامل و مرتب اجرایی و مورد ارزیابی قرار می گیرد.

وی با اشاره به لزوم ایمن سازی کلیه تجهیزات و ادوات مورد استفاده ادامه داد: ایمن سازی تجهیزات مربوط به آبکشی و سیلاب مخصوصا تجهیز تجهیزات برقی و الکتریکی به کلید محافظ جان و فیوز نشتی جریان برق به منظور حفاظت از جان همکاران و همشهریان اجرایی شده است.

اقدامات شهرداری اصفهان به منظور  مقابله با حوادث احتمالی سیلاب و آبگرفتگی
اقدامات شهرداری اصفهان به منظور  مقابله با حوادث احتمالی سیلاب و آبگرفتگی
اقدامات شهرداری اصفهان به منظور  مقابله با حوادث احتمالی سیلاب و آبگرفتگی
?>