افزایش ۸.۵ درصدی ظرفیت سرویس‌های بهداشتی شهر اصفهان

معاون خدمات شهری شهردار اصفهان گفت: امسال در ۲۰ نقطه شهر سرویس بهداشتی احداث و ۸.۵ درصد به ظرفیت سرویس‌های بهداشتی شهر اضافه خواهد شد.

حسین امیری در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: شهر اصفهان با حدود دو میلیون نفر جمعیت و حدود ۵۵ هزار هکتار وسعت، نیاز به توجه، خدمت‌رسانی بهینه و یاری‌رسانی به مردم در حوزه‌های مختلف دارد.

وی با بیان اینکه اصفهان به عنوان یک کلانشهر در سطح جهان باید زیبنده پذیرش گردشگران، مسافران و دوستداران این شهر باشد، تاکید کرد: نمی‌توان ادعای گردشگر پذیر بودن داشت، اما بسترهای لازم را فراهم نکرد؛ باید تمام متولیان امر دست به دست هم داده تا بتوانند چهره این شهر را به عنوان یک جهان شهر معرفی کنند.

معاون خدمات شهری شهردار اصفهان ادامه داد: یکی از مشکلاتی که در پذیرش گردشگران در شهر وجود دارد، تأمین خدمات مورد نیاز آنها به ویژه کمبود سرویس‌های بهداشتی در سطح شهر است.

امیری تاکید کرد: با توجه به انتخاب شهر اصفهان به عنوان شهر دوستدار سالمند، باید شرایطی را برای رفاه هر چه بیشتر سالمندان فراهم کرد که یکی از نیازهای آنها سرویس‌های بهداشتی است، بنابراین با توجه به کمبود تعداد این امکان در شهر باید نسبت به افزایش ظرفیت سرویس‌های بهداشتی اقدام کرد.

وی با بیان اینکه در شهر اصفهان مناطق سه، پنج و شش از نظر تعداد سرویس‌های موجود، بالاترین تعداد را به خود اختصاص داده است، گفت: در مناطق دو، ۱۱و ۱۵ کمترین تعداد سرویس‌های بهداشتی وجود دارد که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته این کمبودها برطرف خواهد شد.

معاون خدمات شهری شهردار اصفهان با اشاره به استاندارد تعداد چشمه‌های بهداشتی نسبت به جمعیت، تصریح کرد: بر اساس شاخصه‌های تعیین شده، استاندارد تعداد این چشمه‌ها نسبت به جمعیت ۳۶۰ عدد بوده و این در حالی است که در حال حاضر در شهر اصفهان با کمبود ۱۱۹ نقطه سرویس بهداشتی مواجه هستیم؛ در همین راستا با توجه به ضرورت وجود سرویس بهداشتی عمومی در مسیرهای پر تردد شهر، در تلاش برای افزایش سرویس‌ها هستیم.

امیری افزود: تا پایان سال‌جاری تعداد ۲۰ سرویس به مجموع سرویس‌های بهداشتی سطح شهر افزوده خواهد شود که شامل ۸.۵ درصد از مجموع آن است.

وی با بیان اینکه اهمیت بهداشت عمومی و دقت در حفظ سلامت جامعه از شاخص‌های رفاه و پیشرفت هر مجموعه شهری محسوب می‌شود، تاکید کرد: در مقوله مسائل مربوط به کمیت و کیفیت سرویس‌های بهداشتی شهری در کنار توجه به عوامل مربوط به بنا و جانمایی مناسب و متناسب با نیاز، مقولات فرهنگی و آموزشی را نیز باید مدنظر قرار داد تا بتوان پیوندی بین تکنولوژی و فرهنگ استفاده از آن صورت داد.

معاون خدمات شهری شهردار اصفهان سرویس‌های های بهداشتی عمومی را یکی از نیازهای اساسی و روزانه هر انسانی دانست و تصریح کرد: وجود سرویس‌های بهداشتی در مکان‌های عمومی یک اولویت اساسی به شمار می‌آید.کد محتوا 18130

برچسب ها