سال جهش تولید

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان؛ پروژه ورزشگاه شهدای دستگرد به دست پدران شهیدان "علی ملک محمد" و "شهید علیرضا کارگر" به بهره برداری رسید. همچنین بوستان آزادی به دست مدیران شهری افتتاح شد و در اختیار شهروندان این منطقه قرار گرفت. 

برای احداث و آزادسازی ورزشگاه شهدای دستگرد در خیابان باغ فردوس ۸۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده و این مجموعه چندمنظوره در زمینی به مساحت دو هزار و ۲۴۷ مترمربع احداث شده که شامل ۹۰۰ مترمربع سالن ورزشی، ۳۰۰ مترمربع ساختمان اداری و یک هزار و ۴۷ مترمربع پارکینگ و فضای سبز است.

بوستان آزادی در شهرک امیریه نیز به وسعت شش هزار و ۲۰۰ مترمربع در خیابان آزادی با صرف هزینه دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال احداث و آزادسازی شده است.

همچنین عملیات اجرایی بوستان هفت هزار متر مربعی قائمیه که برای احداث و آزادسازی آن چهار میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده، آغاز شد.  

افتتاح بوستان محله‌ای واقع در محله کازرونی در شهرک ولیعصر با هزینه احداث و آزادسازی به مبلغ یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال به مساحت یک هزار و ۸۰۰ مترمربع، آغاز عملیات اجرایی پارک در محله دستگرد در بلوار کشاورز با مساحت سه هزار مترمربع و آغاز عملیات اجرایی کندرو بزرگراه شهید حبیب الهی از دیگر پروژه‌های منطقه ۱۳ به شمار می‌آید.

تداوم خدمت در شرایط سخت

قدرت اله نوروزی، شهردار اصفهان در اين آیین ضمن تشکر از مدیر منطقه 13 بابت بهره برداری زود هنگام از ورزشگاه شهدای دستگرد در منطقه، اظهار کرد: جوانان منطقه قائميه می توانند از فرصت به دست آمده بيشترين بهره را ببرند. دنیا امروز در شرایط سختی قرار گرفته و همه مردم جهان اسير ويروسي شده اند که هيچ فردی نمی تواند ادعا کند از اين ويروس در امان است. 

وی تصريح کرد: با این وجود شهرداری اصفهان به همراه مديريت شهری هر هفته یک مرتبه در این شرایط بحراني و سخت ميوه های شيرين خدمت را در محلات و مناطق مختلف تقديم مردم مي کند، من به همه کسانی که در اين شرایط اینگونه ایثار گرانه برای تداوم خدمت به مردم تلاش ميکنند خسته نباشید می گويم.  

شهردار اصفهان ضمن تسليت بابت درگذشت محمد پاکروان از پيشکسوتان ورزش استان و جامعه رسانه، ادامه داد: سلامتی مردم اولویت نخست شهرداری بوده و تلاش ما این است همه عرصه هاي عمرانی در تداوم انقلاب عمرانی اصفهان به کار خود ادامه دهد اما از همه کارشناسان، مهندسان، مديران و مردم عزيز درخواست دارم تا سلامت، بهداشت و رعايت پروتکل هاي بهداشتی را اولويت اول خود در همه جا قرار دهند.

وی با بیان اینکه شرایط در همه جا شرایط بسیار سختی است، تاکید کرد: این همه ما هستيم که باید مراقبت کنيم تا هيچ فردي سلامت دیگری را به مخاطره نیاندازد، این موضوع یک مسئولیت همگانی است و نیاز به اقدامات فوری دارد. 

نوروزی ضمن تاکید به همه شهروندان برای استفاده از ماسک، گفت: لازم است مردم علاوه بر اینکه سلامت خود را حفظ می کنند سلامت ديگران هم برايشان مهم باشد.

شهردار اصفهان با بیان اینکه منطقه 13 دارای يک اصالت، سابقه ديرینه، محلات کهن و انسان هاي بزرگ است، افزود: مردم این منطقه دارای نقش های بسیار بزرگ در استان و کشور در عرصه هاي مختلف مانند قلم و بيان و ورزش بوده اند. هم اکنون نیز این محله دارای قهرمانان ورزشکار بسیاری در رشته های رزمي و زورخانه اي است و جا دارد مدیر منطقه 13 شهرداری اصفهان به گونه ای عمل کند که تا پایان همين امسال این منطقه داراي زورخانه شود و پهلوانان منطقه بتوانند در این محله به ورزش باستانی خود ادامه دهند. 

وی با اشاره به لزوم توسعه و تحول بیشتر منطقه سیزده با استفاده از ظرفیت های منطقه، تصریح کرد: لازم است تا پایان سال علاوه بر ساخت یک زورخانه ورزشگاهی نیز برای ورزشکاران رزمی احداث شود و این موضوع باید در دستور کار مدیر منطقه قرار بگیرد زيرا منطقه 13 شایستگی و زمينه داشتن این امکانات را دارد و ورزشکاران رزمی زیادی در این منطقه هستند.

نوروزی ادامه داد: در آذرماه سال گذشته یکی از ایستگاه های اتوبوسرانی منطقه و پله های برقي ایستگاه شفق دچار آسیب بزرگي شد که برای بازسازی آن نزدیک به 6 ميليارد تومان هزینه شده است. با این وجود مردم همچنان از عدم راه اندازی پله های برقي گلايه دارند بنابراین از امروز باید موعد 15 روزه ای تعيين شود و خدمت گذشته تداوم پیدا کند.   

احداث بوستان دستگرد تا پایان سال

وی با بیان اینکه پارک دستگرد باید تا پایان سال احداث شود، گفت: شهردار منطقه با همه همت در حال تعامل و گفت و گو با مردم برای تملک زمین های مربوط به احداث این پارک است، مردم عزیز منطقه نیز لازم است مانند گذشته توافقات لازم را با شهرداری برقرار کنند تا تملک های لازم صورت گرفته و تا پایان سال شاهد بهره برداری از این پارک باشيم. 

شهردار اصفهان ضمن تاکید بر لزوم بازآفرینی در منطقه قائميه ادامه داد: باید به این بازآفرینی توجه شده و بازار شب و بازار روز در این محله داشته باشیم. امروز قرار شد زمینی در اختیار صنف کشاورزان قرار بگیرد تا کشاورزان این منطقه بتوانند محصولات خود را در این بازارها به فروش برسانند.

وی با بیان اینکه مردم قائميه تحت فشارهای بسیاری هستند، اضافه کرد: مدیریت منطقه13 توانمندی های منطقه را به شرایط خوبی رسانده و منطقه از شرايط مالی بسیار خوبی برخوردار است، امروز دیگر نباید صبر کرد و اجازه داد تا مردم این منطقه تحت فشارهای ناروا قرار بگیرند.

ایجاد تصفيه خانه پساب برای منطقه 13در دستور کار است

نوروزی تاکید کرد: ایجاد تصفيه خانه پساب برای منطقه13 در دستور کار است، 40 لیتر بر ثانیه پساب زندان و 20 لیتر بر ثانیه نیز از خود قائميه تصفیه می شود تا فضای سبز منطقه از شرایط نامساعد فعلی رهايي يابد.

وی با بیان اینکه گلوگاه های منطقه لازم است بازگشايي شود، افزود: در این منطقه گلوگاه ها در دست بازگشایی است که یک نمونه آن مسیر مدرسه همتيان بود که با کمک مردم انجام شد، گلوگاه، آزادسازی ها و ایجاد پارک بدون کمک مردم شدنی نیست و اطمينان دارم مردم شريف منطقه کمک می کنند تا گلوگاه هايي که زندگی را برای مردم مشکل کرده است آزاد سازی شود.

شهردار اصفهان تصریح کرد: منطقه 13 رو به آبادانی است و در همین امسال چندین توافق، آزادسازی، پروژه و ... انجام می شود و نتیجه همه این توافقات برای تفکيک برخی زمين ها متوجه منطقه سیزده می شود.

بخشی از خط سه مترو و پروژه حلقه حفاظتی در منطقه سیزده

وی با بیان اینکه برای سال هاي آینده نیز منطقه13 از نعمت بزرگ خط سه مترو بهره مند می شود، افزود: ادامه خط یک مترو از صفه به بهارستان می رود. خط دو به سمت خمینی شهر و نجف آباد و خط سه نیز از دروازه شیراز به منطقه 13 رسیده و از منطقه 13 به فولادشهر و مسيرهاي دیگر می رود.

نوروزی گفت: بنابراین منطقه 13 منطقه اي است که از پروژه های بزرگ نیز بی نصیب نمی ماند، علاوه بر خط سه مترو بخشی از حلقه حفاظتی شهر اصفهان به عنوان پروژه اي بزرگ از این منطقه رد می شود که این به معنای ایجاد دسترسي برای ورود راحت، جلوگيري از ورود ماشین های سنگين و کاهش آلودگی در منطقه است.

وی اضافه کرد: از همه کسانی که در این امور مهم نقش دارند از جمله اعضای شورای شهر، مدیران دولتی و همه کسانی که کمک می کنند که دیگر شاهد گره هاي کور در اطراف شهر نباشيم همچنین از مردم محترم منطقه 13 تشکر میکنم.

در پایان آیین بهره برداری پروژه های منطقه ۱۳ شهرداری که با حضور خانواده شهیدان "علی ملک محمد" و "علیرضا کارگر" برگزار شد، شهردار اصفهان به همراه رییس و اعضای شورای اسلامی شهر با حضور در گلزار شهدای دستگرد به ساحت مقدس شهدای این محله ادای احترام کردند.

?>