۱۲ گلزار شهدای شهر ساماندهی می شود

معاون خدمات شهری شهردار اصفهان گفت: در راستای مصوبات هیئت وزیران، تفاهم‌نامه وزیر کشور و رئیس بنیاد شهید همچنین مصوبات کارگروه استان، تفاهم‌‎نامه میان بنیاد شهید و شهرداری اصفهان به منظور نگهداری هرچه بهتر گلستان شهدای این شهر تهیه و به کلیه مناطق ابلاغ خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ايمنا ، حسین امیری در دیدار با مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان، اظهار کرد: دستاوردهای ارزشمند ایران اسلامی به برکت خون شهدا بوده و به همین جهت آحاد مردم باید در راستای تکریم و پاسداشت خون شهدا گام بردارند.

وی با اشاره به احداث سالن اجتماعات گلستان شهدا برای تکریم خانواده شهدا، افزود: سالن اجتماعات گلستان شهدا به عنوان مطالبه ۳۰ ساله مردم شهیدپرور اصفهان با صرف اعتباری بالغ بر ۱۳۰ میلیارد تومان بر اساس اعتقادات و انجام وظیفه احداث شد.

معاون خدمات شهری شهردار اصفهان تاکید کرد: هدف از ساخت سالن اجتماعات گلستان شهدا و پارکینگ روباز مجاور آن ایجاد فضایی مناسب برای انجام مراسم مذهبی در مناسبت‌ها و تکریم خانواده‌های معظم شهدا و زائران مزار شهدا بوده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر امور مربوط به نگهداری، کاشت گل و گیاه، نظافت و شست و شوی گلستان شهدا، همه و همه توسط شهرداری در حال انجام است، گفت: در راستای مصوبات هیئت وزیران، تفاهمنامه وزیر کشور، رئیس بنیاد شهید کشور و همچنین مصوبات کارگروه استان تفاهم نامه میان بنیاد شهید و شهرداری اصفهان به منظور نگهداری هرچه بهتر این گلستان در شهر اصفهان تهیه و به همه مناطق ابلاغ خواهد شد.

گام‌های ارزنده شهرداری برای پاسداشت مقام شهدا

در ادامه این دیدار «مسعود احمدی‌نیا» مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان با اشاره به وجود یک هزار و ۲۷ گلزار مطهر شهدا در این استان، گفت: در گلزار شهدای شهر اصفهان هفت هزار و ۸۰۰ شهید گلگون کفن آرمیده‌اند.

وی با قدردانی از اقدامات شهرداری اصفهان در خصوص ساماندهی گلستان شهدا افزود: در حوزه ساماندهی گلستان‌های شهدا در کشور بیش از ۵۰ درصد روند ساماندهی را شهرداری‌ها انجام می‌دهند که جای تقدیر و تشکر دارد.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان تصریح کرد: شهرداری اصفهان خود را از بنیاد شهید و شهدا جدا ندانسته و تاکنون برای صیانت و پاسداشت شهدا گام‌های ارزنده‌ای برداشته است.

احمدی‌نیا ضمن تشکر از اقدامات شهرداری اصفهان در راستای پاسداشت حرمت شهدا گفت: در شهر اصفهان ۱۲ گلزار شهدا وجود دارد و در گلزار شهدای اصفهان بالای ۱۰ میلیارد تومان فقط سنگ و تابلو نیاز داریم که مقرر شده همچون گذشته در جلسه‌ای با شهردار اصفهان مساعدت‌های لازم صورت گیرد.کد محتوا 34284

برچسب ها