تدارک همه جانبه شهرداری برای استقبال از نوروز 1400

شهردار اصفهان با اشاره به برخی از اقدامات شهرداری برای استقبال شهر از بهار 1400 گفت: پیرایش شهری، زیباسازی، نورپردازی، نصب سردیس، المان و پرچم های مناسبتی بخشی از اقدامات در حال اجرای شهرداری در این زمینه است.   

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی در برنامه رادیویی «شهر پرسشگر، شهردار پاسخگو» با تبریک میلاد حضرت ابوالفضل(ع) و روز جانباز اظهار کرد: در سال 99 روزهای بسیار سخت اما پرتلاش و پرکار داشتیم و سختی های بسیار طی شد؛ شرایط تحریم و کرونا، مشکلات سیل اول سال در استان های دیگر هزینه های دولت را افزایش داد و تاثیر مستقیم بر شهرها داشت.

وی ادامه داد: شهرداری اصفهان مثل سه سال گذشته با همدلی، پیگیری مستمر و حضور یکپارچه و فعالیت در همه ساعات شبانه روزی شاهد دستاوردهای بزرگی بود که سالن گلستان شهدا به عنوان آخرین دستاورد، دیروز تقدیم خانواده شهدا شد.  

شهردار اصفهان افزود: 85 میلیارد تومان صرف آزادسازی این سالن و 45 میلیارد صرف ساخت سالن شد؛ فوندانسیون این کار انجام شده بود و ما آن را تکمیل کردیم و شاید اگر از ابتدا طراحی پروژه با ما بود این مدل نمی ساختیم اما ما کار آغاز شده را تکمیل کردیم. 

وی با بیان اینکه در جبهه شمالی و غربی گلستان شهدا هم آزادسازی صورت گرفته و مسجد باقی می ماند، افزود: استانی که 23 هزار شهید دارد و هزاران شهید در گلستان شهدا آرمیده اند شایسته خانواده شهداست که سال جدید را آنجا گرد هم آغاز کنند و سالنی درخور داشته باشند.  

*نصب دو هزار پرچم به مناسبت میلاد امام زمان (عج)

نوروزی در مورد پیرایش شهری نوروز بیان کرد: رنگ‌آمیزی بیش از یک هزار و ۲۵۰ کیلومتر جدول، ۲۰ هزار پایه تابلو، ۸۴ هزار متر طول نرده خیابانی و گاردریل در دستور کار شهرداری قرار گرفت، همچنین ۳۱ هزار متر طول نرده پارکی در تمام مناطق پانزده گانه شهرداری اصفهان با بیش از ۳۰۰ تن رنگ، رنگ آمیزی شد.

وی افزود: دو هزار پرچم با موضوع ولادت امام زمان (عج) و بهار در مناطق 15 گانه شهر نصب می شود. ضمن اینکه 20 دیوارنگاره هم با اشعاری با لهجه اصفهانی در مورد اصفهان طراحی می شود.

*دیواره پازلی بهاری می شود

شهردار اصفهان ادامه داد: دیواره پازلی جهان نما هم با موضوع ولادت امام زمان (عج) و بهار در میدان امام حسین (ع) نصب خواهد شد. 9 المان خانواده هم با موضوع نوروز و خانواده در چهارراه ها و میادین شهر نصب خواهد شد، همچنین به مناسبت اعیاد شعبانیه 24 المان نوری در شهر اجرا می شود.

وی با بیان اینکه 10 تابلوی نوری گرافیکی در عرشه های پل های حلقه سوم ترافیکی شهر اصفهان با موضوع هویت اصفهان برای زیباسازی شهر در ایام نوروز نصب می شود، گفت: یک هزار پرچم ویژه اعیاد شعبانیه با مشارکت هیئت حضرت ابالفضل (ع) هم در مناطق 15 گانه شهر نصب می شود.

نوروزی افزود: در آستانه سال جدید، برای بهتر شدن جمع آوری بازیافت، 5 ایستگاه به شهر اضافه کردیم و اکنون 80 ایستگاه بازیافت فعالیت دارد. علاوه بر این گشت زنی ها توسط کنترل تخلفات شهری برای جلوگیری از سد معبر انجام می شود. 

*خیابان هاتف پیاده راه می شود

وی در مورد ترافیک کوچه مشیر ( کوچه یخچال) در منطقه سه و فعالیت صنف لوازم خانگی در این خیابان اظهار کرد: این کوچه در کنار پمپ بنزین و از گذشته مرکز فروش لوازم خانگی بوده و سازمان میادین هم دنبال ساماندهی این کوچه بوده است.   

شهردار اصفهان با اشاره به اینکه جابجایی اصناف نیاز به تعامل ادارات و کسبه دارد گفت: این معبر در امتداد خیابان حافظ به پیاده راه تبدیل می شود اما هم اکنون دو پارکینگ در خیابان هاتف و یک پارکینگ در خیایان کرمانی برای پارک خودروها به منظور کاهش بار ترافیکی این بخش وجود دارد.

وی بیان کرد: باید از سوی شهرداری منطقه، سیاستی اتخاذ شود که خودروی کمتری عبور کند و طرح ترافیکی پیش بینی شود تا با توجه به مشکلی که وجود دارد برای عابران باعث مزاحمت کمتر باشد.   

نوروزی افزود: ضروری است در نوروز با طرح ترافیکی مشکلات را در این کوچه کمتر کنیم، ضمن اینکه کمیته مردمی از کسبه هم بهتر است کمک کنند تا جابجایی اصناف زودتر انجام شود و مردم را در تصمیم گیری مشارکت دهند.

وی در خصوص مشکلات جاده اشکاوند نیز تصریح کرد: از میدان شهید قوچانی تا پل اصفهانک شامل جاده اشکاوند و در دو بخش است؛ از پل شهدای اشکاوند تا پل اصفهانک که از وسط اصفهانک رد می شود، طرحی برای عقب نشینی وجود دارد که اگر اجرا شود مردم از مخمصه ترافیکی نجات پیدا می کنند البته این بخش جاده در حریم شهر است اما آمادگی داریم به عنوان همسایه نقش خود را ایفا کنیم.

شهردار اصفهان افزود: از میدان شهید قوچانی تا پل شهدای اشکاوند در محدوده شهر و با شهرداری است و کارهای خوبی هم برای ساماندهی انجام شده به طوریکه روبروی روستای ردان پلی به سمت اصفهان احداث کردیم که ترافیک ایجاد نشود. در حال حاضر اسمی برای پل در جاده شهید روح الامین انتخاب نشده است.

وی با اشاره به اینکه با آغاز به کار سالن اجلاس، برای مجموعه های شهید کشوری و دادگستری که در سمت شمال جاده در حال ساخت است، محدوده پرترافیکی در آینده ایجاد می شود به همین خاطر به موازات این محور طرحی در دست اجرا داریم که عملیاتی می شود، گفت: طرح در دست اقدام جاده ای است که از شهید کشوری به طرف صفه می آید و تقاطع غیرهمسطح ایجاد می شود.

نوروزی ادامه داد: به موازات بزرگ شدن مشکل، راهکارها را پیدا می کنیم که برخی در حال اجراست چراکه روستای حیدرآباد در این بخش محل گردشگری و کانون مراجعه مردم در روزهای آخر هفته است.

وی افزود: ساماندهی این منطقه در اولویت کاری ما است و برای آن ساعت ها وقت صرف شده است چراکه با وجود رینگ چهارم، نمایشگاه، گذر شرق و سالن اجلاس این بخش به منطقه ای متفاوت از اکنون تبدیل می شود.

*آزادسازی 40 درصدی طرح مرکز محله حسین آباد

شهردار اصفهان با اشاره به ساماندهی مرکز محله حسین آباد اظهار کرد: این طرح از سال 97 در دستور کار شهرداری بود و سال 98 آزادسازی را برای ساماندهی شروع کردیم تا طرحی از مسجد حسین آباد تا خیابان حکیم نظامی اجرا شود که نمونه این طرح برای دیگر محلات نیز در قالب طرح های محرک توسعه پیش بینی شده است.

وی با اشاره به عرض کم خیابان حسین آباد گفت: پارکینگ و فضای سبز در این طرح حدود هفت هزار متر پیش بینی شده که 40 درصد آزادسازی ها انجام شده و اگر مردم حسین آباد همکاری کنند ارزش افزوده برای مردم محله خواهد داشت.

نوروزی بیان کرد: لازمه آبادانی، توافق با مردم است و درصددیم از اعمال ماده 8 و 9 بپرهیزیم و به سوی مردم قدم های استوار برداریم تا توافق مبتنی بر رضایت صورت گیرد. البته در مکان هایی که در محله حسین آباد بعد از آزادسازی تخریب صورت گرفته باید پوششی ایجاد شود که گرد و خاک ایجاد نشود.کد محتوا 30905

برچسب ها