طول زمان حفاری متروی اصفهان نصف خواهد شد/ پروژه خط دوم؛ طرحی بسیار فنی و پیچیده است

مشاور عالی شهردار اصفهان گفت: با آغاز حفاری از جبهه غربی متروی اصفهان، طول زمان حفاری در این پروژه نصف خواهد شد.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، جواد شعرباف با اشاره به اینکه خط دوم متروی اصفهان از جبهه شرقی با دو دستگاه تی بی ام از شهرک امام حسین (ع) در زینبیه در حال حفاری است، اظهار کرد: حفاری از غرب شهر نیز از سمت خیابان مدرس نجفی به سوی مرکز شهر با تی بی ام به قطر 9.5 متر انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه با حفاری از دو جبهه غربی و شرقی طول زمان حفاری نصف خواهد شد، گفت: در حال حاضر سرعت حفاری در جبهه شرقی نیز خوب است و ماهانه حدودا 300 متر و در برخی ماه ها تا 600 متر نیز حفاری صورت گرفته است که با افزوده شدن یک جبهه دیگر به سرعت کار اضافه می شود.

مشاور عالی شهردار اصفهان و مدیر عامل سابق قطار شهری اصفهان تصریح کرد: امیدواریم با انجام حفاری در جبهه غربی، تونل اصلی مترو که جزو اصلی ترین گذرهای ما در خط دوم مترو است، به پایان رسیده و عملیات سویل و ریل گذاری آغاز شود.

وی بیان کرد: میزان حفاری در جبهه غربی نیز ماهانه حدود 300 متر خواهد بود که مجموعا 600 متر در ماه حفاری انجام می شود که بر همین اساس ظرف 24 ماه باید حفاری به پایان برسد. 

شعرباف با اشاره به اینکه جبهه غربی با حضور قرارگاه خاتم الانبیا به عنوان پیمانکار، حفاری می شود، اظهار کرد: این قرارگاه تجربه زیادی در حوزه حفاری تونل مترو و تونل های آبی دارد. حفاری بخش شرقی هم از سوی شرکت سابیر بین الملل در حال اجراست که این شرکت هم سابقه اجرای متروی تهران را دارد. 

وی سختی کار، امور فنی پیچیده و پرهزینه بودن را از ویژگی های کار در خط دوم متروی اصفهان عنوان و اظهار کرد: یکی از سخت ترین کارها در این پروژه احداث 16 ایستگاه است که اعتبارات قابل توجهی را نیاز دارد.

مشاور عالی شهردار اصفهان افزود: اعتبارات این پروژه قابل قیاس با سایر طرح های شهری نیست که به همین سبب مدیریت شهری اصفهان بیشترین تلاش را برای تامین اعتبار پروژه بدون وقفه داشته استکد محتوا 30524

برچسب ها